Japońska Yakuza promuje się w Internecie

Yamaguchi-gumi - najpotężniejszy gang w ramach yakuzy liczący szacunkowo około 39 tys. aktywnych członków i zarabiający miliardy dolarów rocznie na wymuszeniach, handlu bronią, prostytucji i machinacjach finansowych na giełdzie - właśnie uruchomił swoją stronę internetową...

W ostatnich latach grupa Yamoguchi-gumi skurczyła się w wyniku działań policyjnych. Nic więc dziwnego, że mafia szuka nowych członków. Strona stara się przekonać ludzi, że yakuza wcale nie jest „siłą antyspołeczną”, a wprost przeciwnie. Witryna ukazuje sielskie widoczki sanktuariów odwiedzanych przez członków grupy, zabawy z sąsiadami i szereg zdjęć dokumentujących udział yakuzy w usuwaniu skutków trzęsień ziemi w 1995r. i 2011r. Propaganda dotyczy także postawy antynarkotykowej cechującej członków grupy, choć powszechnie wiadomo, że handel narkotykami jest jednym z głównych źródeł dochodu yakuzy.

0
Źródło: time.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.