LaCie, bezpieczeństwo i… refleks szachisty

Znany producent pamięci masowych przyznał, że jego serwery przez rok posiadały usterkę w zabezpieczeniach, która umożliwiała cyberwłamywaczom na poznanie danych kart kredytowych nieujawnionej ilości klientów LaCie.

Należąca do Seagate’a firma LaCie przyznała, że dane kart kredytowych jej klientów przez około rok nie były odpowiednio zabezpieczone i mogły zostać przechwycone przez cyberprzestępców. Dodała też, że znalazła ślady po włamywaczach, którzy próbowali wykorzystać usterkę, najprawdopodobniej z powodzeniem.

Dane, jakie były dostępne, to nazwiska, adresy mailowe, numery kart i ich daty ważności. Tyczy się to wszystkich transakcji dokonanych na witrynie LaCie od 27 marca 2013 roku do 10 marca 2014 roku.

LaCie zapewnił, że uruchomił już śledztwo mające wyjaśnić sprawę i tymczasowo wyłączył swój sklep internetowy. Dodał też, że wysłał informację do wszystkich poszkodowanych osób na temat tego, co zaszło.

0
Źródło: Krebs on Security
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.