LG będzie produkować własne procesory do smartfonów

Na razie pewne jest to, że produkcja tego typu układów rozpocznie się "wkrótce". Według pogłosek oznacza to już drugi kwartał 2014 roku.

LG Electronics, czyli drugi największy koreański producent elektroniki użytkowej, będzie prawdopodobnie wytwarzało nowe układy we współpracy z taiwańską firmą TSMC. Jest bardzo prawdopodobne, że trafią one już do najnowszego smartfona LG, czyli modelu G3 (spodziewany debiut jeszcze przed czerwcem 2014 r.). Ale własny układ SoC może też być stosowany w nieco tańszych, a nawet zupełnie tanich smartfonach LG, jako dobry sposób na redukcję kosztów produkcji.

Mówi się, że pierwotna premiera nowego flagowego smartfona LG, modelu G3, przewidywana była na trzeci kwartał tego roku, jednak dokonana już prezentacja Samsunga Galaxy S5 może tę premierę przyśpieszyć. LG musi w takim razie zdążyć przed wakacyjnym „martwym sezonem” – i stąd przewidywana premiera jeszcze przez czerwcem.

0
Źródło: koreaherald.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.