Marvel przekształci zdjęcia szkiców w funkcjonalny prototyp aplikacji

Jeśli projektujesz oprogramowanie i chcesz pokazać klientowi na szybko jak będzie działał prototyp warto skorzystać z aplikacji Marvel na iPhone'a lub jej pecetowej wersji. Znajomość programowania nie jest potrzebna - apkę wykorzystają także sami klienci czy działy marketingu, które chciałyby przedstawić programistom swoje wizje.

Pierwsze pomysły najczęściej powstają na kartkach papieru. Dzięki aplikacji Marvel będziemy mogli szybko zobaczyć jak sprawdzi się w rzeczywistości interfejs naszego projektu. Wystarczy wykonać kilka zdjęć naszym szkicom, a następnie wybierając odpowiednie punkty na ekranie połączyć je ze sobą.

W ten sposób będziemy widzieli od razu czy przyciski interfejsu są odpowiednio rozmieszczone i czy warto by coś poprawić. Nasze zdjęcia synchronizowane są z Dropboxem, więc nawet na bieżąco możemy aktualizować swój projekt. Marvel działa w dwój wersjach – na iPhone’a oraz jako bardziej zaawansowana aplikacja destkopowa umożliwiająca dodawanie różnego rodzaju plików np. PSD. Obie wersje są bezpłatne.

0
Źródło: TechCrunch
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.