Nokia chciała wejść na rynek tabletów ponad dekadę temu

Już dziś dział zajmujący się smartfonami i tabletami Nokii stanie się własnością Microsoftu. Jak się przy tej okazji okazało, firma ta chciała wprowadzić tablet na rynek już w 2001 roku, kilka lat przed premierą iPada.

Nokia M510 to tablet, który miał się pojawić na rynku w 2001 roku. Zarządzany był przez system operacyjny Epoc, a więc wczesną wersję Symbiana. Urządzenie posiadało klienta pocztowego, kalendarz i przeglądarkę internetową Opera. Tablet posiadał 32 MB pamięci RAM i 32 MB pamięci masowej. Posiadał ekran dotykowy o rozdzielczości 800 x 600 pikseli oraz przyciski funkcyjne umieszczone na ramce wyświetlacza.

Urządzenie ważyło 1,8 kilograma, a jego bateria pozwalała na około cztery godziny pracy. Nokia wyprodukowała tysiąc tabletów M510, ale całe przedsięwzięcie zostało anulowane a urządzenia, w większości, utylizowane. Przetrwało ponoć 130 tabletów.

0
Źródło: Digitoday
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.