Obowiązkowe kamery w amerykańskich autach od 2018 roku

Według badań departamentu ds. bezpieczeństwa drogowego co roku w USA ginie 210 osób, a 15 000 zostaje rannych w wyniku potrącenia tyłem. W 31% przypadków dotyczy to dzieci poniżej piątego roku życia, których kierowcy nie zauważają w tylnym lusterku.

W związku z powyższymi danymi amerykański rząd postanowił nałożyć na producentów aut obowiązek montowania kamer cofania. Od maja 2018 roku każdy nowy pojazd o wadze do 4,5 tony – a więc zmieszczą się w tym przedziale nie tylko samochody pasażerskie, ale także SUV-y, autobusy i ciężarówki) będzie musiał być wyposażony we wspomniane kamery.

Znaczna część współczesnych samochodów posiada już kamery, z których widok wyświetlany jest w okolicach deski rozdzielczej. Koszt dla producenta niewielki (około 200$), a znacznie poprawia komfort parkowania, czy wyjeżdżania tyłem. Pomysł jest z pewnością dobry. Ciekawe czy zainteresuje się nim także rząd Europejski.

0
Źródło: Gizmag
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.