Pamiętacie IllumiRoom? Ten projekt nadal żyje!

W styczniu ubiegłego roku Microsoft zaprezentował prototyp zestawu IllumiRoom, dzięki któremu gry mogły być wyświetlane nie tylko na ekranie telewizora, ale w całym pokoju, dzięki systemowi projektorów. Microsoft nie zapomniał o tym pomyśle, ale obecnie ów projekt nazywa SurroundWeb.

Microsoft opublikował klip wideo, na którym prezentuje SurroundWeb w działaniu. Zestaw wykorzystuje kamery „wyczuwające” głębię, tablety i projektory. W efekcie możemy widzieć treści nie tylko na ekranie telewizora, ale też wokół niego, a także wchodzić w interakcję z owymi treściami.

Przykładowo: po położeniu napoju na stole, obok niego pojawia się informacja ile ów napój zawiera kalorii. Z kolei podczas gry w Forza Motorsport 5 na Xbox One na ścianie wyświetlane są statystyki innych graczy, okno czatu oraz podgląd tego, co aktualnie emituje telewizja.

SurroundWeb może też znajdować się w innym pokoju niż Xbox One. Na przykład w kuchni, gdzie będzie wyświetlał przepis aktualnie przyrządzanego dania, informując nas o następnym kroku, jaki powinniśmy wykonać.

Niestety, projekt nadal jest w powijakach i nie wiemy kiedy i czy w ogóle zostanie zamieniony w gotowy do sprzedaży produkt.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.