Pecet znowu przegonił konsole

Mit o tym jakoby granie na pececie miało się skończyć, a sama platforma umrzeć, robiąc miejsce dla ery post-pc po raz kolejny został obalony. Rynek gier komputerowych, wydawanych na platformę PC znowu przewyższył produkcje konsolowe. Przynajmniej jeśli chodzi o wysokość generowanych przychodów.

Przynajmniej tak twierdzi agencja analityczna DFC Intelligence. Według raportu przygotowanego przez DFC, gry na PC nie tylko przegoniły konsole, jeśli chodzi o wysokość generowanych zysków. Liczba graczy korzystających z peceta jest również większa.

David Cole, szef DFC Intelligence zaznacza jednak, że trend ten może niedługo się odwrócić. W końcu dość niedawno premierę miała nowa generacja konsol. Cole podkreśla również, że o ile konsola nadal uznawana jest za dobro luksusowe, o tyle posiadanie komputera jest w dzisiejszych czasach postrzegane jako konieczność. Stąd też większa liczba użytkowników. Poza tym, większość graczy konsolowych, co jakiś czas również wraca do swojego peceta.

Najpopularniejsze gatunki gier, jeśli chodzi o platformę PC to przede wszystkim gry MOBA, z Dotą 2 i League of Legends na czele. Tuż za nimi znajduje się mieszanka gier MMO, strzelanek z pierwszej osoby oraz gier strategicznych.

Źródło: dfc intelligence
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.