PlayStation 4 rośnie w siłę

Sony postanowił ponownie pochwalić się wynikami sprzedaży swojej najnowszej konsoli do gier. Jak się okazuje, od 15 listopada do 6 kwietnia udało się sprzedaż już siedem milionów egzemplarzy PlayStation 4.

Sześć tygodni temu Sony poinformował nas, że sprzedał już sześć milionów konsol PlayStation 4 na całym świecie. Dziś informuje o kolejnym milionie. Sony dodaje też, że łącznie sprzedano już 20,5 miliona gier na PS4 (zarówno na płytach, jak i poprzez dystrybucję cyfrową).

Producent Xboxa One, a więc największego konkurenta dla PlayStation 4, od dłuższego czasu nie publikuje podobnych raportów. Ostatnie dane, jakie mieliśmy, pochodzą ze stycznia: wtedy Microsoft poinformował, że sprzedał ponad trzy miliony konsol Xbox One. Dodatkowo, wiemy też, że w lutym na terenie Stanów Zjednoczonych sprzedano kolejne 258 tysięcy. Dane z innych rynków z lutego i kolejnych miesięcy nie są znane.

0
Źródło: Sony
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.