Pół miliarda WhatsAppowiczów!

Komunikator WhatsApp cały czas zyskuje nowych sympatyków. Wydana na rynek w 2009 roku aplikacja ma już 500 milionów użytkowników na całym świecie.

500 milionów użytkowników? Niewielu twórców aplikacji mobilnych może się pochwalić takim wynikiem. WhatsApp, na swoje szczęście, może. Jak twierdzi firma, przez ostatnie kilka miesięcy wzrost w ilości użytkowników odnotowano szczególnie w takich krajach, jak Brazylia, Indie, Meksyk czy Rosja. Każdego dnia za pomocą tego komunikatora wysyłanych jest 700 milionów zdjęć i 100 milionów klipów wideo. Dynamika wzrostu również się zwiększa, i to na całym świecie.

WhatsApp jest w trakcie bycia przejmowanym przez Facebooka. Firma Marka Zuckerberga zapłaciła za komunikator zawrotne 19 miliardów dolarów w gotówce i akcjach. Transakcja ma być sfinalizowana pod koniec bieżącego kwartału. Facebook spodziewa się, że WhatsApp jest w stanie przyciągnąć kolejne pół miliarda aktywnych użytkowników.

0
Źródło: WhatsApp
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.