Putin: Internet to projekt CIA

Na czwartkowym spotkaniu z prasą i blogerami, prezydent Rosji - Władimir Putin stwierdził, że Internet powstał jako jeden z projektów CIA i "w ten sposób się rozwija".

Odpowiedź padła po tym jak jeden z rosyjskich blogerów zauważył, że serwery rosyjskiej wyszukiwarki Yandex nie znajdują się na terenie Rosji, przez co ich bezpieczeństwo może być zagrożone.

Putin odniósł się do tego spostrzeżenia, twierdząc, że najlepiej by się stało, gdyby serwery wszystkich najważniejszych rosyjskich zasobów zostały przeniesione do kraju: -Można i trzeba to zrobić, ale wymaga to czasu i inwestycji. – dodał prezydent Rosji.

Putin rozwinął swoją wypowiedź dodając, że główny strumień danych internetowych przechodzi przez serwery w Stanach Zjednoczonych. Tamtejsze służby specjalne kontrolują te informacje. -Wszystko to pojawiło się jako projekt amerykańskiej CIA, i tak się rozwija – padło z ust Putina.

Cóż Rosja, po tym jak zgodziła się na przyjęcie do siebie Edwarda Snowdena z pewnością wie więcej od nas.

0
Źródło: Mashable
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.