Shelter 2: Symulator rysicy

W pierwszej części niezależnej gry komputerowej gracz mógł się wcielić w samicę borsuka, która musiała nie tylko przetrwać w lesie, ale przede wszystkim chronić swoje potomstwo przed drapieżnikami. Tym razem rozgrywka nabierze większej dynamiki, gdyż przyjdzie nam pokierować przedstawicielką kotowatych.

Zasady gry pozostaną niezmienione – będziemy dbać o potrzeby życiowe rysicy i jej młodych, szukać schronienia, walczyć z drapieżnikami. Twórcy jednak zapowiadają znacznie bardziej dynamiczną akcje. Zwierzęciem będziemy mogli skakać i zabijać ofiary na różnorodne sposoby. Z tego względu wybrano też takiego przedstawiciela czworonogów. „Rysie znajdują się w środku łańcucha pokarmowego. W zimnej tundrze będziemy się zmagać z większymi zagrożeniami” – możemy przeczytać na oficjalnej stronie gry.

W porównaniu do pierwszej części przyjdzie nam zwiedzić także znacznie większy teren i poczujemy w grze o wiele większą swobodę. Pod względem grafiki ponownie otrzymamy surową, nieco surrealistyczną oprawę. Gra zadebiutuje na komputerach PC za pośrednictwem platform cyfrowej dystrybucji (Steam, GoG) jesienią tego roku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.