Smartfonowa rewolucja Google’a już za rok!

Project Ara to pomysł Google'a na nowy rodzaj smartfonu, który sami byśmy sobie składali, według gustu, potrzeb i preferencji. Project Ara ma pojawić się w sprzedaży już w styczniu przyszłego roku.

„Składaki”, dzięki Project Ara, trafią na rynek smartfonów w styczniu 2015 roku. Dzięki temu pomysłowi, będziemy sami mogli złożyć taki telefon, jaki nam się tylko podoba, z dostępnych w sprzedaży modułów. Cena podstawowego modelu ma wynosić raptem 50 dolarów, ale będziemy mogli dopłacić za większy wyświetlacz, wydajniejszy procesor czy inne elementy.

Pierwszy smartfon z premedytacją będzie dostępny w szarej obudowie, by zachęcić konsumentów do jego modyfikacji i rozpoczęcia swojej przygody z Project Ara. Owe smartfony będą korzystały z nowej wersji systemu Android, która ma pojawić się w grudniu.

Szkielet łączący komponenty Project Ara ma wytrzymać sześć lat, zanim trzeba będzie go wymienić na nowy. Moduły smartfonu będą montowane za pomocą elektromagnesów. Owe moduły producenci będą mogli produkować na drukarkach 3D.

0
Źródło: CNET
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.