Szef Mozilli ustępuje ze swojego stanowiska

Współzałożyciel Mozilli i twórca JavaScriptu, Brendan Eich, został mianowany dziesięć dni temu nowym dyrektorem generalnym Mozilli. Teraz ustępuje ze stanowiska po tym, jak wyszło na jaw, że przekazał datek na kampanię wyrażającą sprzeciw małżeństwom homoseksualnym.

Jak się okazało, nowy szef Mozilli, mianowany ponad tydzień temu, przekazał w 2008 roku tysiąc dolarów na rzecz kampanii sprzeciwiającej się istnieniu takiej instytucji, jak małżeństwo homoseksualne i chcącej zabronić zawierania tego typu małżeństw na terenie Kalifornii. To wzbudziło powszechną niechęć i sprzeciw, zarówno wśród internautów, jak i zarządu i pracowników Mozilli.

Eich, mimo atmosfery skandalu jaka się wokół niego utworzyła, początkowo twierdził, że nie ustąpi, ale, najwyraźniej, zmienił zdanie i zdecydował się na odejście, ratując wizerunek swojej firmy.

Eich był z Mozillą od samego początku. Współtworzył też przeglądarkę Netscape Navigator, z której wywodzi się Firefox. Był szefem działu technologii w Mozilli od 2005 roku, stworzył też język JavaScript. Planował, po objęciu stanowiska, zwiększenie nacisku na rozwój Firefox OS.

Mozilla nie mianowała jeszcze nowego dyrektora generalnego, który zastąpiłby Eicha.

0
Źródło: Mozilla
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.