Sztuczny kangur! Kolejny niesamowity robot od Festo

Festo to międzynarodowy lider w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań automatyki przemysłowej. Co roku wprowadza na całym świecie około 100 produktów. Co 12 miesięcy tworzy też niezwykłego robota wzorowanego na wybranym zwierzęciu.

Podczas targów Hanover Messe, które odbędą się jeszcze w tym miesiącu, Festo oficjalnie zaprezentuje swoje najnowsze, mechaniczne dzieło. Bioniczny kangur porusza się zupełnie tak jak jego naturalny wzorzec, odzyskując energię podczas skoku i wykorzystując ją do wykonania następnego.

Wysoki na 1 metr i ważący 7 kg robot potrafi skoczyć na 40 cm w pionie i 60 cm w poziomie za pomocą sprężarki napędzającej pneumatyczne mięśnie. Kangur potrafi także obracać się we wskazanym przez sterującego kierunku. Cała kontrola nad robotem przebiega za pośrednictwem opaski odczytującej gesty.

Poniżej możecie obejrzeć wspomniane w nagłówku inne ciekawe roboty od Festo. Na mnie największe wrażenie zrobiły pływające w powietrzu pingwiny:).

Robotyczna mewa

Robotyczny pingwin

Ramię Doktora Octopusa;)

Robotyczna meduza

0
Źródło: Festo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.