Tapeta w Windows XP to nie fotomontaż

Domyślnie ustawiona tapeta w 12-letnim już Windows XP, jak się niedawno okazało, nie jest efektem żmudnej pracy grafików w Photoshopie. Ten piękny krajobraz istnieje, w dokładnie takiej formie, jak na wspomnianej wyżej tapecie.

Serwis CNET Australia ustalił skąd pochodzi zdjęcie, jakie jest prezentowane każdemu użytkownikowi Windows XP po instalacji tego systemu. Jak się okazuje, jego autorem jest Charles O’Rear, a zostało ono wykonane w Północnej Kalifornii, dokładnie w tym miejscu.

Zdjęcie zostało zatytułowane „Bliss” („błogość”) i sprzedane firmie oferującą fotografię stockową, której współwłaścicielem jest Bill Gates. Microsoft wykupił prawa do dysponowania tą fotografią za nieujawnioną kwotę, ale ponoć była ona znacząca. Było ono na tyle udane, że nie były wymagane żadne fotomontaże: poprawiono tylko kadrowanie i podkręcono kolory.

W efekcie „Bliss” jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych fotografii w historii, a dzięki małemu śledztwu w wykonaniu CNET-u, w końcu wiemy kto za nią odpowiada i co ona właściwie przedstawia.

0
Źródło: CNET Australia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.