To najtańsza wersja iPhone 5C

Gdy czekaliśmy na premierę iPhone'a 5S, wiedzieliśmy, że światło dzienne ujrzy także tańsza, plastikowa wersja iPhone'a 5. Okazało się jednak, że wcale tania nie jest.

Dziś debiutuje na polskim rynku najtańsza wersja iPhone’a 5c, wyposażona w 8 GB wbudowanej pamięci flash. Tym samym dołącza do wersji 16 i 32 GB, które są sprzedawane przez Apple Store od końca zeszłego roku. Model 8 GB kosztuje 2279 złotych, czyli ledwie 220 złotych mniej, niż model 16 GB. Być może już wkrótce nowa wersja pojawi się także w ofercie operatorów komórkowych, dzięki czemu ceny nieco spadną.

iPhone 5c w wersji 8 GB zadebiutował w jedenastu krajach europejskich. Oprócz Polski, dostępny jest także w Holandii, Belgii, Szwecji, Czechach Irlandii, Portugalii, Austrii, Hiszpanii, Norwegii i we Włoszech.

W zeszłym miesiącu telefon pojawił się także w brytyjskim oddziale Apple’a, w cenie 429 funtów, co w bezpośrednim przelieczniu daje kwotę 2200 PLN.

0
Źródło: Apple
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.