Twórca Google+ odchodzi

Vic Gundotra, osoba odpowiedzialna za sieć społecznościową Google+, opuszcza swojego pracodawcę po ośmiu latach współpracy. Nie wiemy czemu zdecydował się na taki krok.

Osoba odpowiedzialna za sieć społecznościową Google’a postanowiła zakończyć współpracę ze swoim dotychczasowym pracodawcą. Jak twierdzi, odchodzi „w dobrej atmosferze” i bardzo sobie chwali dotychczasową współpracę z pracownikami Google i jego dyrektorem generalnym, Larrym Pagem. –

Od Google I/O, poprzez wszystkie aplikacje mobilne, aż po Google+: nic z tego nie byłoby możliwe bez zachęty i wsparcia ze strony Larry’ego — twierdzi Gundotra.

Vic Gundotra, zanim trafił do Google’a, był pracownikiem Microsoftu w latach 1991-2006 gdzie pełnił rolę głównego ewangelisty, promując rozwiązania Microsoftu wśród deweloperów. Jego największym osiągnięciem w Google było stworzenie w 2011 roku sieci Google+.

Obowiązki Gundotry przejmie Dave Besbris, wiceprezes działu inżynieryjnego w Google+. Sam Gundotra jeszcze nie zdradził gdzie zamierza teraz pracować.

0
Źródło: Google
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.