Windows 2000 wiecznie żywy!

Windows XP nie jest jedynym popularnym systemem operacyjnym, który nie będzie już łatany przez Microsoft. Jak się jednak okazuje, do profesjonalnej pracy nadal zaprzęgnięte są jeszcze starsze systemy giganta z Redmond.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Netcraft, sześć tysięcy witryn internetowych „stoi” na serwerach którymi zarządza Windows XP. 14 z tych witryn to amerykańskie strony rządowe, których administratorzy najwyraźniej zupełnie nie przejmują się tym, że XP od tej pory stanie się bardziej podatny na cyberataki. To jednak nie koniec interesujących statystyk.

Jak się okazuje, prawie pół miliona witryn internetowych jest umieszczonych na serwerach zarządzanych przez system… Windows 2000, dla którego wsparcie techniczne zakończyło się w 2010 roku. Kolejnych 50 tysięcy witryn „opartych jest” o Windows NT 4.0, dla którego wsparcie techniczne zakończyło się w 2004 roku.

Jak widać, nie wszyscy przejmują się lukami w bezpieczeństwie i wierzą w swoje zdolności administrowania takimi serwerami. Z drugiej jednak strony, witryny te nadal działają i mają się dobrze…

0
Źródło: Netcraft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.