Windows XP to fortuna z pieniędzy brytyjskich podatników

Microsoft już od kilku lat ostrzegał przed planowanym zakończeniem wsparcia technicznego dla Windows XP. Ostrzeżenia te były ignorowane, a teraz brytyjski podatnik zapłaci za to wysoką cenę.

Windows XP jest wciąż bardzo popularnym systemem, mimo iż jego wsparcie techniczne kończy się już w najbliższy wtorek. Oznacza to, że nowowykryte usterki w tym systemie nie będą już łatane, a sam system nie będzie rozwijany. Trudno się dziwić: swoją premierę miał w 2001 roku, a więc jego okres wsparcia trwał ponad dekadę.

Wiele firm i organizacji ignorowało te ostrzeżenia, budząc się z ręką w nocniku. Jedną z takich organizacji jest brytyjski rząd. Microsoft udostępnia takim organizacjom dalsze wsparcie techniczne, jest ono jednak płatne. W przypadku rządu brytyjskiego, będzie to kosztować… 6,71 miliona euro rocznie.

Brytyjski rząd nie planuje jednak przesiadki na nowszą wersję Windows. Chce wykorzystać otwartoźródłowe oprogramowanie. Decyzja w tej sprawie nie została jednak ostatecznie podjęta.

0
Źródło: ComputerWeekly.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.