100 automatycznych samochodów od Volvo

Volvo rozpoczęło testy swoich nowych samochodów, w których po wciśnięciu pojedynczego przycisku na kierownicy, uaktywnia się autopilot.

Projekt nosi nazwę Drive Me. Pierwsze prototypy samochodów już teraz testowane są na ulicach Gothenburga, w Szwecji. Wersje prototypowe wymagają stałego nadzoru ludzkiego, jednak obecne wyniki testów dają ogromną nadzieję na przyszłość.

-Naszym celem jest produkt końcowy, w którym kierowca po aktywacji systemu automatycznego prowadzenia samochodu nie musi w żaden sposób nadzorować swojej maszyny – mówi Erik Coelingh, ekspert Volvo.

Automatyczny system Volvo korzysta z kamer, technologii laserowej oraz z radarów do śledzenia innych pojazdów i obiektów na drodze. Każdy prototyp zapisuje również informacje o przejechanej trasie i udostępnia je w prywatnej chmurze innym automatycznym samochodom Volvo.

Celem projektu Drive Me jest stworzenie 100 autonomicznych samochodów Volvo, które będą poruszać się po ulicach Gothenburga – rodzinnego miasta firmy Volvo.

0
Źródło: computerworld.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.