Adata wprowadza tanie dyski SSD o pojemności do 1 TB

Dyski SSD Adata Premier SP610 współpracują z interfejsem SATA III (6 Gb/s) i wyposażone są w kontroler SMI. Producent chwali się również zastosowaną korekcją błędów BCH ECC (do 66 bitów na kilobajt), co ma poprawić niezawodność pracy i bezpieczeństwo przechowywanych danych.

Seria urządzeń ADATA Premier SP610 obejmuje dyski o pojemności 128 GB, 256 GB, 512 GB i 1 TB. Wszystkie wersje charakteryzują się maksymalną prędkością odczytu na poziomie 560 MB/s, zaś dwie najbardziej pojemne oferują zapis z wydajnością 450 MB/s (256 GB – 290 MB/s, 128 GB – 150 MB/s). Urządzenia wykorzystują pamięci flash NAND wykonane w technologii MLC.

Wymiary dysków to 100×70×7 mm, a waga – 68 gramów. Producent udziela na nie 3-letniej gwarancji, przy MTBF obliczanym na 1,5 miliona godzin. W zestawie z dyskami sprzedawany jest też konwerter umożliwiający montaż dysków w tradycyjnych zatokach na duże dyski 3,5 cala.

Niestety, informacje producenta nie są zbyt szczegółowe pod względem bardzo ważnej dla nas kwestii związanej z ceną tych urządzeń. Warto jednak podkreślić, że przysłanych nam materiałach jednoznacznie użyte jest jednak określenie „tanie dyski” i – znając dotychczasową ofertę firmy Adata – rzeczywiście może się ono okazać prawdziwe.

0
Źródło: ADATA
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.