Apple kupił Beats!

Firma Apple do tej pory nie kupowała znanych, rozpoznawalnych marek, skupiając się na przejmowaniu małych a ciekawych startupów. Tym razem zrywa z tradycją, kupując Beats Audio za 3,2 miliarda dolarów.

Wieści o przejęciu Beats przez Apple krążyły po Internecie od paru dni, jednak dość długo nie było oficjalnego potwierdzenia tej fuzji. Teraz już wiemy, że gigant z Cupertino kupił tę znaną firmę muzyczną za 3,2 miliarda dolarów. To największe przejęcie w historii firmy Apple.

Beats Audio został założony w 2008 roku przez rapera Dr. Dre i producenta muzycznego Jimmy’ego Iovine’a. Firma specjalizuje się w wysokiej jakości słuchawkach i głośnikach. Swego czasu właściwie należała do HTC, który miał 50,1 procent udziałów w Beats Audio, w końcu je sprzedając w ubiegłym roku.

Apple przejmie zarówno dział sprzętowy, jak i usługę muzyczną Beats Music, która w jakiś sposób uzupełni ofertę iTunes. To oznacza również, że od tej pory usługa muzyczna należąca do Apple’a jest dostępna również na Androidzie i Windows Phone.

0
Źródło: financial times
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.