Apple ponoć chce się pozbyć Intela ze swoich pecetów

Już od jakiegoś czasu po Sieci krążą pogłoski, że Apple nie jest zadowolony z decyzji porzucenia procesorów PowerPC na rzecz tych od Intela. Gigant w swoich urządzeniach mobilnych od czasów iPhone'a 4 umieszcza własne procesory oparte o architekturę ARM. A co z desktopami i notebookami?

Według informacji zdobytych przez redakcję serwisu MacBidouille, Apple jest w trakcie projektowania procesora o architekturze ARM, który miałby być użyty w desktopach i laptopach tej firmy. Apple testuje ponoć komputer iMac z 64-bitowym czterordzeniowym procesorem z czterema lub ośmioma jednostkami logicznymi, komputer Mac Mini z czterordzeniowym, 64-bitowym procesorem oraz 13-calowego notebooka z procesorami takimi samymi, jak wyżej wskazany iMac.

Testy są już ponoć zaawansowane i wiążą się ponoć również z przebudową samych komputerów: klawiatury mają być nieco inne, a także trackpady, które mają ułatwić wykonywanie gestów i innych czynności znanych z systemu iOS.

0
Źródło: Mac Rumors
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.