Birdly – z tym gadżetem naprawdę odlecisz!

Oculus Rift na głowie, mechaniczna leżanka do kontroli i powietrze z wentylatora skierowane wprost na twarz. Wygląda dziwaczniej niż jakiekolwiek inne urządzenie VR. I dam sobie rękę uciąć, że zapewnia niesamowite wrażenia.

Ta niezwykła konstrukcja została wykonana przez ekipę z Uniwersytetu w Zurychu by jak najwierniej oddać uczucie lotu. Na goglach Oculus Rift wyświetlany jest obraz z oczu ptaka. Sterowanie odbywa się przy pomocy ruchu naszych ramion imitujących skrzydła. Poniżej możecie obejrzeć film przedstawiający rozgrywkę.

Wizualnie może nie powala, ale pamiętajmy, że demo kolejki górskiej też nie było graficznie zjawiskowe, a jednak wiele osób czuło pęd wagonika i miało problemy z utrzymaniem równowagi. W tym przypadku wrażenia będą zdecydowanie silniejsze… Niestety Birdly musimy traktować tylko w kategoriach eksperymentu, którego raczej nam nie dane będzie posmakować.

0
Źródło: Kotaku
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.