Budżet gry Destiny jest astronomiczny

Studio Bungie i wydawnictwo Activision nie zamierzają oszczędzać na grze Destiny, która ma mieć swoją premierę jeszcze w tym roku. Shooter w klimatach science-fiction ma kosztować pół miliarda dolarów!

Jak zdradził Bobby Kotick, dyrektor generalny Activision, całkowity budżet na grę Destiny (wliczone są w to koszty marketingowe, logistyczne i wszystkie inne związane z grą) przewidziany jest na 500 milionów dolarów. To oznacza, że zostanie pobity kolejny rekord: do tej pory najdroższą grą w historii był Grand Theft Auto V (267 milionów dolarów).

Sęk w tym, że Grand Theft Auto to znana i uwielbiana przez graczy seria. Destiny jest zupełnie nową marką na rynku i właściwie jedyną „gwarancją” jej jakości będzie fakt, że studio Bungie wcześniej zajmowało się serią gier Halo, która również odniosła spektakularny sukces. Zdaniem analityków, Destiny będzie musiało znaleźć około 15 milionów nabywców, by wydane pieniądze się zwróciły.

Destiny ma mieć swoją premierę 9 września. Gra ma się pojawić na konsole Xbox One, Xbox 360, PlayStation 4 oraz PlayStation 3.

0
Źródło: Reuters.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.