Cortana już wkrótce pojawi się na desktopach!

Cortana - asystent głosowy Microsoftu, który swoją nazwę zawdzięcza serii gier Halo, po debiucie na smartfonach z Windows Phone, już wkrótce pojawi się na innych urządzeniach z Windowsem 8.

Tak przynajmniej wynika z tego ogłoszenia, w którym Microsoft szuka programistów, którzy „pomogą ukształtować ewolucję następnej generacji głosowego asystenta Microsoftu”.

Cortana to odpowiedź Microsoftu na Siri od Apple i Google Now od Google’a – po tym ogłoszeniu, mamy wrażenie, że produkt Microsoftu już wkrótce może uzyskać ogromną przewagę nad konkurencją. Wyobraźcie sobie wygodę, którą potencjalnie może zapewnić wbudowany w system operacyjny asystent głosowy.

Niestety poza samą treścią ogłoszenia o pracę, gigant z Redmond nie udostępnił innych informacji na temat swoich planów związanych z Cortaną – prawdopodobnie inżynierowie Microsoftu dopiero zastanawiają się, jak asystent głosowy może przydać się użytkownikom desktopów.

0
Źródło: news.zdnet.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.