Defiance przechodzi na model F2P

Produkcja będąca mieszaniną strzelanek TPP z elementami klasycznego MMORPG była nietypowa pod kątem fabularnym. Na wydarzenia z gry (i odwrotnie) wpływał emitowany równocześnie serial telewizyjny. To ciekawe połączenie okazało się jednak nie wystarczające...
Gdy zainteresowanie grą MMO maleje pozostaje ostatnia deska ratunku – przejście na model F2P. Brak konieczności kupowania gry oraz uiszczania abonamentu może zachęcić nawet tych graczy, którzy wcześniej nie interesowali się danym gatunkiem. Mikropłatności, o ile nie są nachalne i nie przeszkadzają w uczciwej walce mogą zdobyć zaufanie graczy. Sukces World of Tanks otworzył oczy wielu producentom, którzy zaczęli coraz częściej skłaniać się do podobnego modelu biznesowego.
W Defiance zagrają bezpłatnie najpierw gracze komputerowi – gra przejdzie na model F2P 4 czerwca br. Miesiąc później – dokładnie 15 lipca – darmowa edycja zostanie uruchomiona na PS3. Posiadacze Xboxa 360 prawdopodobnie otrzymają taką możliwość w późniejszym terminie.

Oczywiście gracze, którzy korzystali do tej pory z płatnej wersji gry otrzymają dodatkowe bonusy m.in. premie do doświadczenia, punkty reputacji czy 10% zniżki przy mikrotransakcjach. Mimo przejścia na model F2P grę dalej będziemy mogli kupić w pudełkowej wersji. Otrzymamy wtedy 1000 jednostek wirtualnej waluty, 5 zestawów broni, 4 sloty na postacie, 75 kluczy i 70 slotów w ekwipunku.
0
Źródło: VG24/7
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.