Dimple – doklejane przyciski do smartfonów z NFC

Przycisk power, kontrolery głośności, wyjście do pulpitu - jeśli chodzi o fizyczne przyciski to wszystko na co możemy liczyć we współczesnych smartfonach. A czasem przydałby się spust do aparatu czy też skrót odpalający ulubioną aplikację.

Ok, może z wyglądu przypomina to dziwny plasterek i z pewnością rzuci się w oczy bardziej niż minimalistyczny Pressy, ale przynajmniej nie będzie nam blokować gniazda słuchawkowego. No i otrzymujemy od razu cztery przyciski, które możemy przyporządkować dowolnym funkcjom.

Dimple zadziała na każdym smartfonie z Androidem 4.0, który posiada moduł NFC. Wyjątkiem są tutaj smartfony HTC One (M7 i M8) z uwagi na umiejscowienie anteny. Przycisków nie trzeba ładować – ich żywotność producent ogranicza do około 2 milionów kliknięć. Aplikacja, przez którą możemy zarządzać przyciskami jest darmowa, natomiast zestaw czterech przycisków będzie kosztował około 29$. Twórcy planują jednak zebrać fundusze na uruchomienie masowej produkcji. Na portalu Indiegogo 8 maja wystartuje kampania, w której Dimple kupimy za 15$. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by smartfon czy tablet wyposażyć w więcej niż jeden komplet przycisków.
0
Źródło: Ubergizmo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.