Drony na żądanie – koncepcja, która niedługo może stać się rzeczywistością

Gdy tylko drony będą w stanie dłużej utrzymywać się w powietrzu, bez wątpienia na niebie zacznie robić się tłoczno. Gofor to projekt, który obrazuje nam możliwości, jakie otworzą się przed nami w niedalekiej przyszłości.

Gdyby za pomocą aplikacji mobilnej można było szybko przywołać do siebie drona do czegóż można by go wykorzystać? Tu ogranicza nas tylko własna wyobraźnia. Dron wykonałby nam unikalne zdjęcie z lotu ptaka, posłużył jako kamera bezpieczeństwa w nieznanych nam obszarach, lub zajrzał za ostry zakręt na krętej, górskiej drodze.

Ale drony można przecież także wykorzystywać zdalnie, by na przykład sprawdzić, czy kawiarnia do której się wybieramy nie jest zbyt oblężona przez ludzi lub zobaczyć na żywo pogodę z wybranego miejsca na Ziemi. Nie wspominając już o stałym monitoringu. Jasne, dałoby się i w ten sposób zaglądać komuś do okien, ale każdą technologię można wykorzystać do dobrych lub złych celów…

0
Źródło: Petapixel.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.