Facebook zajmie się również naszymi wirusami komputerowymi

Zuckerberg wie, że nic nie trwa wiecznie. Dlatego też wciąż stara się umacniać pozycję swojego społecznościowego molocha. Po ułatwieniu nam flirtowania, Facebook zadba również o bezpieczeństwo naszego komputera.

W tym celu imperium Zuckerberga nawiązało właśnie współpracę z F-Secure i Trend Micro. Obie firmy od lat zajmują się bezpieczeństwem sieciowym – już niedługo będą stały na straży Facebooka. Dosłownie. Jeżeli u logującego się użytkownika zostanie wykryta podejrzana aktywność, Facebook zaproponuje mu darmowe skanowanie. Od użytkownika zależeć będzie, czy na skanowanie się w ogóle zgodzi, a jeśli tak to z którego programu skorzysta – F-Secure, czy Trend Micro. Będzie to wyglądać mniej więcej tak:

Jeżeli wyrazimy zgodę, nasza przeglądarka pobierze wybrany przez nas program antywirusowy, który przeskanuje nasz komputer. To, co z pewnością zasługuje na wzmiankę to fakt, że aplikacja po zakończeniu skanowania sama się odinstaluje .

Skorzystacie z tej opcji?

0
Źródło: Facebook
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.