Gra o Tron pisana jest pod… DOS-em

Podczas swojego wczorajszego udziału w popularnym amerykańskim talk-show, autor jednej z najbardziej kultowych serii fantasy - George R.R. Martin przyznał, że wszystkie książki pisze na komputerze, który pamięta jeszcze lata osiemdziesiąte...

Podczas swojego występu u Conana O’Briena, jeden z najbardziej znanych pisarzy fantasy George R. R. Martin po raz kolejny tłumaczył, dlaczego woli prostotę systemu operacyjnego DOS i leciwego już edytora tekstu WordStar 4.0.

-Jeśli chcę użyć dużej litery, to jej użyję. Wiem jak działa klawisz SHIFT. – swoją niechęć do autokorekty tłumaczy Martin. Sprawdzanie pisowni również uważa za zbędne. Nic dziwnego – każdy, kto sięgnął po książki z serii Gry o Tron jest świadomy liczby nazw własnych, wymyślonych przez autora. W tym przypadku autokorekta mogłaby rzeczywiście irytować. Komputer z systemem operacyjnym DOS i zainstalowanym edytorem tekstu WordStar 4.0, którego pierwsza wersja pojawiła się na rynku jeszcze w 1978 to wszystko, czego potrzebujecie do napisania bestselleru.

Archaiczna konfiguracja Martina służy tylko do pisania książek. Autor posiada drugą, nowoczesną maszynę, której używa do „płacenia podatków, poczty i internetu”.

0
Źródło: theverge.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.