IDC prognozuje: Kinect przestanie być częścią Xboxa One

Microsoft nieraz już twierdził, że Kinect zawsze będzie nieodłączną częścią konsoli Xbox One. IDC uważa jednak, że w przyszłym roku pojawi się Xbox One bez tego kontrolera.

Według przewidywań firmy analitycznej IDC, w przyszłym roku Microsoft wprowadzi do sprzedaży konsolę Xbox One pozbawioną kontrolera Kinect. Ten ruch ma pozwolić gigantowi z Redmond wycenić konsolę na poziomie jej największego konkurenta, a więc PlayStation 4. Zdaniem analityków, to pozwoli nie tylko zrównać sprzedaż, ale i pokonać sprzedażowo firmę Sony w 2016 roku na terenie Stanów Zjednoczonych.

Xbox One, zdaniem IDC, ma w efekcie wygrać walkę o serca amerykańskich graczy, ale na świecie liderem ma pozostać PlayStation 4. Analitycy uważają też, że na przełomie 2014 i 2015 roku Nintendo obniży cenę konsoli Wii U o 50 dolarów.

IDC przewiduje też, że przychody z konsol tej generacji będą większe (z uwagi na wyższe ceny sprzętu), ale te pochodzące z tytułu sprzedaży gier pudełkowych na owe konsole będą aż o 45 procent niższe. Ma to zostać zrekompensowane grami sprzedawanymi cyfrowo i mikrotransakcjami.

0
Źródło: IDC
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.