iOS 7 ma problem z szyfrowaniem maili

W najnowszej wersji mobilnego systemu operacyjnego Apple'a wykryto usterkę w wyniku której załączniki w mailach nie są szyfrowane, mimo włączenia odpowiedniej opcji w menu ustawień.

Andreas Kurtz, specjalista ds. bezpieczeństwa cyfrowego z niemieckiej firmy NESO Security Labs odkrył, że szyfrowanie poczty elektronicznej w systemie iOS 7 nie działa jak należy. Odkrył to poprzez przywrócenie iPhone’a 4 z systemem iOS 7.1 do ustawień fabrycznych a następnie zakładając na nowo konto pocztowe IMAP. Jak się okazało, załączniki były zapisane w pamięci urządzenia, a dostęp do nich nie był utrudniony w jakikolwiek sposób. Apple twierdzi, że załączniki mailowe są chronione „dodatkową warstwą ochrony danych”.

Kurtz zweryfikował swoje odkrycie wykorzystując iPhone’a 5s i iPada 2 z zainstalowanym systemem iOS 7.0.4. a następnie wysłał odpowiednią informację do firmy Apple, informując o błędzie. Ta przyznała, że już wie o problemie, ale nie podała przybliżonej daty załatania usterki.

Jak twierdzi Kurz, problem dotyczy kont IMAP, POP i ActiveSync i jest obecny nawet w najnowszej wersji iOS-a, oznaczonej jako 7.1.1.

0
Źródło: Andreas Kurtz
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.