Iran blokuje WhatsApp, bo… Zuckerberg jest Żydem

Urząd cenzury w Iranie zablokował swoim obywatelom dostęp do mobilnego komunikatora WhatsApp. Powód? WhatsApp należy do Facebooka, a szef Facebooka - Mark Zuckerberg jest Żydem.


Haaretz – izraelska agencja prasowa donosi, że o blokadzie poinformował sekretarz Irańskiego Komitetu ds Kryminalnej Zawartości Sieci – Abdolsamad Khorramabadi. Khorramabadi tłumaczy decyzję następująco:

-Powodem blokady, jest to, że WhatsApp został przejęty przez założyciela Facebooka – Marka Zuckerberga, który jest amerykańskim syjonistą.

W styczniu Facebook kupił aplikację WhatsApp za 19 miliardów dolarów. To najdroższy zakup Facebooka do tej pory – Apple, Google i Microsoft nigdy nie zapłaciły takiej kwoty za przejęcie jakiejkolwiek usługi.

WhatsApp nie jest jedyną zablokowaną w Iranie usługą. Obywatele tego kraju nie mają również dostępu do Facebooka, Twittera, portalu YouTube, czy serwisu społecznościowego Instagram. Co ciekawe, irański prezydent Hassan Rouhani, pomimo blokady, nadal pozostaje aktywny zarówno na Facebooku i Twitterze. To się nazywa hipokryzja.

0
Źródło: ibnlive.in.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.