iWatch od Apple może nie powstać

A przynajmniej nie pod tą nazwą. Sądowy pozew w tej sprawie złożyła szwajcarska firma Swatch, która obawia się, że nazwa produktu Apple jest zbyt podobna do istniejącego już produktu.

Chodzi o model iSwatch. Swatch – jeden z największych producentów zegarków na świecie twierdzi, że nazwa iWatch jest zbyt zbliżona do nazwy ich produktu

Sprawa zostanie skierowana do władz we wszystkich krajach, gdzie Iwach zostało zarejestrowane jako znak towarowy — zapowiada Nick Hayek, prezes koncernu Swatch. Szwajcarzy nie chcą spotykać się z Apple w sądzie. Zależy im na tym, aby rozstrzygnięto, czy nowa marka Apple nie narusza już zarejestrowanego znaku towarowego.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy to Apple ma problem ze szwajcarską firmą i zegarkami. Przypomnijmy, że dwa lata temu SBB – szwajcarski przewoźnik kolejowy oskarżył Apple o skopiowanie wyglądu zegarów znanych ze szwajcarskich stacji kolejowych. Obie strony doszły do porozumienia i firma z Cupertino zapłaciła 20 milionów dolarów za możliwość dalszego korzystania z wizerunku słynnego zegara.

0
Źródło: Phonearena.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.