Kto nie szanuje twojej prywatności?

Electronic Frontier Foundation (EFF) przeprowadziła badanie dotyczące polityki ochrony prywatności prowadzonej przez czołowych usługodawców internetowych. Niektórzy z nich mają sporo za uszami.

Ze szczególną krytyką ze strony EFF spotkał się Snapchat, a więc komunikator umożliwiający szybkie i łatwe wymienianie się multimediami. Jedyne, za co został pochwalony, to publikowanie raportów na temat współpracy z organami ścigania, które wydają nakazy o udostępnienie prywatnych danych użytkowników. Amazon również nie stoi wysoko w notowaniach, będąc chwalonym jedynie za wymaganie nakazu sądowego ze strony organów ścigania zanim udostępni dane swoich klientów oraz za walkę w sądach o prawo internautów do ochrony prywatności.

Apple, Dropbox, Microsoft, Facebook, Twitter i Yahoo otrzymały maksymalną ocenę sześciu gwiazdek. Szczególne pochwały ze strony EFF skierowane zostały do Apple’a i Microsoftu, które poprzednie badanie oblały z kretesem.

Pełen raport dostępny jest na witrynie fundacji.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.