Mandaty dla pieszych uzależnionych od smartfonów

Wystarczy wyjść na ulicę by dostrzec, że nawet w naszym kraju coraz więcej osób nie patrzy pod nogi, tylko surfuje w internecie za pomocą smartfonów, nawet podczas przechodzenia po pasach na skrzyżowaniu. Zakaz korzystania z telefonów komórkowych podczas jazdy samochodem obowiązuje już w wielu krajach - może czas, by prawo zadziałało także w drugą stronę?
fot. Engadget.com

fot. Engadget.com

Na 23 miliony Tajwańczyków aż 14 milionów aktywnie korzysta z mobilnego internetu w smartfonach. Ustawodawcy sugerują, że znaczna część z tej grupy jest uzależniona od swoich telefonów komórkowych do tego stopnia, że podczas przechodzenia na drugą stronę ulicy nie odrywają już nawet wzroku od przeglądanych na nich informacji. W połączeniu z chaotycznym ruchem drogowym zwiększa to ryzyko wypadku. Dlatego rząd rozważa wprowadzenie mandatów dla nieostrożnych pieszych.

Jeśli ustawa się przyjmie niewykluczone, że tym śladem podążą także inne kraje. Jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie? Czy w naszym kraju przydałyby się kary pieniężne dla uzależnionych od smartfonów przechodniów?

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.