Mężczyzna „wchodzi” do wirtualnej rzeczywistości [wideo]

Oliver Kreylos zajmujący się grafiką 3D i wirtualną rzeczywistością od ponad 20 lat przedstawił wyniki swojego najnowszego eksperymentu. Oculus Rift w połączeniu z trzema Kinectami pozwolił mu zobaczyć siebie samego w środku cyfrowej przestrzeni.

Dzięki temu mężczyzna mógł zobaczyć swoje kończyny lub całą postać w zależności od wybranej kamery. Oliver twierdzi, że pomimo słabej jakości obrazu (wykorzystywane były stare modele Kinecta) wrażenie z przebywania w wirtualnej rzeczywistości jest znacznie lepsze niż w przypadku oglądania trójwymiarowego modelu avatara. Zastosowanie tego typu technologii raczej nie sprawdzi się w branży gier wideo. Autor raczej celuje w nowego rodzaju telekonferencje rozgrywające się w wirtualnej rzeczywistości, które pomogłyby w zdalnej współpracy. Więcej informacji na temat postępu prac znajdziecie na oficjalnym blogu Olivera.

0
Źródło: Kotaku
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.