Microsoft patentuje własny zegarek

Większość firm zajmujących się elektroniką użytkową z coraz większym zainteresowaniem patrzy na u-gadżety, czyli inteligentne elementy odzieży. Nie inaczej, jak wynika z dokumentów urzędu patentowego, jest w firmie Microsoft.

Pomysł Microsoftu na zegarek przypomina, jeżeli chodzi o wzornictwo, iPoda nano szóstej generacji. Urządzenie posiada niewielki, kwadratowy wyświetlacz i można je wyjąć z obudowy zegarka i podłączyć do stacji dokującej. Całość może śledzić nasze ćwiczenia sportowe odtwarzać muzykę i służyć jako telefon z funkcją wiadomości tekstowych.

Microsoft nie jest sam na rynku. Samsung, Motorola i Pebble aktywnie eksplorują tę gałąź już od jakiegoś czasu, a Google pracuje nad systemem Android Wear, dopasowanym do specyfiki tego typu urządzeń.

Warto pamiętać, że opatentowanie danego rozwiązania niekoniecznie może oznaczać zamiar wprowadzenia go na rynek. Niewykluczone, że Microsoft złożył wniosek do urzędu patentowego „na wszelki wypadek”, by ubezpieczyć swoją przyszłość.

0
Źródło: CNNMoney
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.