Mozilla nadal chce umieszczać reklamy w Firefoxie

Jonathan Nightingale - wiceprezes Mozilli wytłumaczył, co jego firma rozumie przez "wyświetlanie reklam na nowej karcie Firefoxa".

Kiedy pierwsze wzmianki o tym pomyśle pojawiły się w styczniu, wielu z użytkowników Firefoxa protestowało, obawiając się, że ich przeglądarka zamieni się w jedną, wielką platformę reklamową. Nightingale obiecuje, że tak się nie stanie:

Duża grupa naszych użytkowników nie zrozumiała trudnego języka, przez co pojawiły się obawy, że Firefox zmieni się w jeden wielki bałagan złożony z logotypów firm, które zapłacą najwięcej. Bez żadnej kontroli użytkownika i bez żadnych korzyści dla niego. To się nie stanie. To nie jest to kim jesteśmy w Mozilli.

Nightingale jednak nie twierdzi, że reklamy się nie pojawią. Wiceprezes sugeruje, że Mozilla chce eksperymentować i znaleźć sposób, dzięki któremu reklamy sponsorowane byłyby wyświetlane tylko wtedy, kiedy w jakiś sposób mogłoby się przydać użytkownikom Firefoxa.

0
Źródło: theworld.co.uk
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.