Mozilla porzuca plany wprowadzenia reklam do Firefoxa

Firma Mozilla oficjalnie potwierdziła, że wycofuje się z wprowadzenia reklam do widoku nowej karty w Firefoksie. Swoją decyzję uzasadnia informacją zwrotną od użytkowników, którzy ostro skrytykowali ten pomysł.

Wiele osób z naszej społeczności miało trudności z tą decyzją i wyraziła obawy, że zamienimy Firefoxa w zbiór logotypów sprzedawanych tym, którzy dadzą nam najwięcej pieniędzy, bez kontroli ze strony użytkownika i bez realnej dla niego korzyści. Nie tym się zajmujemy w Mozilli — oświadczył Johnathan Nightingale, wiceprezes działu Firefoxa w Mozilli.

Nightingale dodał jednak, że Mozilla nadal będzie eksperymentować z widokiem nowej karty w przeglądarce. Do tych eksperymentów mogą należeć prezentowanie „użytecznych witryn jako propozycje dla użytkownika”. Zaznaczył jednak, że owe witryny będą prezentowane bez dochodów dla Mozilli, a więc nie będą one materiałami kupionymi przez reklamodawców.

0
Źródło: Mozilla
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.