Nvidia wprowadza na rynek swoją najszybszą kartę graficzną

U wiodących producentów komputerów i akcesoriów możecie szukać już tego technicznego majstersztyku. Przygotujcie się jednak na wydatek rzędu 2999 dolarów (około 9160 zł).

Zaprezentowana po raz pierwszy na tegorocznej konferencji GPU Technology Conference karta GeForce GTX Titan Z właśnie weszła do sprzedaży. Za cenę 2999$ otrzymacie prawdziwego potwora wyposażonego w 12 GB pamięci przesyłającej dane z prędkością 7 Gb/s, 12-fazowym zasilaniem z techniką dynamicznego rozdzielania energii na poszczególne rdzenie graficzne.

Możliwość przetwarzania liczb zmiennoprzecinkowych podwójnej precyzji z pełną prędkością, 5760 rdzeni CUDA oraz dwa procesory graficzne GK110 GTX Titan Black zapewniające obsługę rozdzielczości 3840×2160 sprawiają, że moc obliczeniowa systemu wyposażonego w kartę, według słów producenta, „przewyższa superkomputery warte miliony dolarów, zużywając tylko ułamek ich energii”.

Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.