Obraz świata cyberprzestępczego w czasie rzeczywistym

W chwili gdy piszę te słowa liczba cyber ataków w dniu dzisiejszym dobija do 9 700 000. Ile złośliwych, mobilnych aplikacji wykryto do tej pory? Ile stron zostało zhakowanych tylko w tym roku? Na te i wiele innych pytań otrzymacie odpowiedź dzięki portalowi Kaspersky cyberstat.com

Wchodząc pod TEN LINK będziecie mogli przyjrzeć się z bliska ogromowi cyberzagrożeń, na jakie narażeni są współcześni Internauci i użytkownicy mobilnych aplikacji. Znajdziecie tu nie tylko listy najczęściej atakowanych państw, rankingi najbardziej popularnych zagrożeń czy innego rodzaju statystyki dotyczące malware’u, ale także aktualizowane w czasie rzeczywistym takie ciekawostki jak liczbę nowo narodzonych dzieci, aktywnych kart SIM, e-maili wysłanych w dniu dzisiejszym czy komputerów sprzedanych w tym roku.

Informacje dotyczące nowych cyberzagrożeń są przetwarzane przez zlokalizowanych na całym świecie analityków antywirusowych Kaspersky Lab. Pracując w różnych strefach czasowych, eksperci ci zapewniają nieustanne skanowanie sieci w celu wykrycia nowego szkodliwego oprogramowania. Nowo wykryte zagrożenia są natychmiast dodawane do antywirusowych baz danych wszystkich produktów firmy Kaspersky Lab.

Źródło: Kaspersky Lab - materiały prasowe
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.