Oculus Rift na wyposażeniu wojskowych hakerów

Pisaliśmy już o tym, że Oculus Rift testowany jest przez kierowców wozów opanceroznych, a bardzo podobne urządzenia niebawem pojawią się również w lotnictwie. Pomysł Agencji Zaawansowanych Projektów Badawczych w Obszarze Obronnności (DARPA - to właśnie oni stworzyli Internet) wydaje się jednak znacznie ciekawszy.

DARPA od kilku miesięcy testuje gogle wyświetlające wirtualną rzeczywistość jako narzędzie, dzięki któremu wojskowi hakerzy znacznie szybciej rejestrowaliby wyświetlane przed oczami informacje.

Frank Pound, dyrektor programu „Plan X”, w ramach którego testowany jest Oculus Rift tłumaczy:

-Nie jesteś w świecie dwuwymiarowym, możesz patrzeć dookoła danych. Patrzysz w lewo, w prawo i widzisz różne podsieci lub dodatkowe informacje

W ramach Planu X, oprócz testowania Oculusa, DARPA rozwija również system kontrolowania wirtualnej rzeczywistości za pomocą gestów. W 2017 agencja chce uzyskać już finalny produkt, który znajdzie się na wyposażeniu wojskowych hakerów, którzy już teraz odbywają szkolenia z wykorzystaniem Oculus Rift. Poniższy film, nagrany przez redakcję The Wired pokazuje jak wygląda testowanie słabych punktów testowej sieci komputerowej:

0
Źródło: WIRED
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.