Oficjalna data premiery Windows Phone 8.1

Oficjalna data premiery Windows Phone 8.1

Windows Phone 8.1 zadebiutuje już “na dniach” wraz z premierą smartfonów Lumia 930, 630 i 635. Od wielu dni można też pobrać na dowolny telefon z Windows Phone 8.0 aktualizację do wersji 8.1, rejestrując się jako deweloper. Jest to jednak “goły” system, pozbawiony optymalizacji pod konkretne modele urządzeń i wersje operatorskie. Kiedy więc oficjalny update?

Wszystko wskazuje na to, że za niewiele ponad miesiąc. Początek cyklu życia Windows Phone 8.1 został bowiem wskazany przez Microsoft na 24 czerwca. Wtedy też pierwsze telefony z Windows Phone 8.0 zaczną zgłaszać dostępność aktualizacji.

Należy pamiętać, że kontrolę nad procesem aktualizacji mają operatorzy komórkowi i producenci telefonów. Może to oznaczać, że nie wszystkie telefony otrzymają wersję 8.1. Wiemy z całą pewnością, że wszystkie odmiany smartfonów Nokia Lumia z Windows Phone 8, kupione nie od operatora, ową aktualizację dostaną. HTC wspominał nieoficjalnie o aktualizacji modelu 8X. Jak będzie z resztą telefonów i wersji operatorskich? Dowiemy się już niebawem.