OutRunner – sześcionożny robot, który biega z prędkością 32km/h

Są roboty przypominające konstrukcją człowieka. Są też i takie inspirowane zwierzętami. Robotics Unlimited postawiło jednak na oryginalną, sześcionożną konstrukcję.
Robocik o średnicy 46 cm i wadze 1,4 kg dzięki konstrukcji przypominającej formą koło oraz sześciu nogom wykorzystywanych jako system magazynowania energii potrafi poruszać się z prędkością 32 km/h. OutRunner może biegać po trawie, asfalcie czy piasku, a trzyosiowy żyroskop i akcelerometr zapewni mu wystarczającą stabilność. Sterowanie urządzeniem odbywa się zdalnie lub za pomocą smartfona.

Robot dostępny jest już na Kickstarterze w dwóch wersjach. Droższa, wyposażona w kamerkę i moduł Wi-Fi, dzięki któremu sparujemy urządzenie z naszym smartfonem kosztuje 799$. Tego OutRunnera będziemy mogli wyposażyć także w większą ilość odnóży, a jego akumulatorek powinien nam wystarczyć na 2 godziny zabawy. Wersja pozbawiona tych możliwości, posiadająca baterię pozwalającą na 1 godzinę działania i rozpędzająca się do maksymalnej prędkości 16km/h kosztuje 299$.
0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.