Pieniądze wypłacane palcem: pionierska sieć bankomatów zadebiutuje w Polsce

ITCard - drugi, co do wielkości operator bankomatów w Polsce ogłosił, że do końca tego roku w naszym kraju pojawi się 1700 maszyn, z których wypłacanie pieniędzy odbędzie się bez potrzeby wyciągania jakiejkolwiek plastikowej karty.

Zamiast tego nowe maszyny korzystać będą z systemu biometrycznej autoryzacji. Bankomaty sieci PlanetCash będą identyfikować klientów na podstawie ich naczyń krwionośnych. Zeskanowany w bankomacie wzór będzie porównywany z wzorem użytkownika zapisanym w bazie danych PlanetCash.

Technologia Vein Scanning (skanowanie żył) jest o wiele trudniejsza do oszukania niż czytniki odcisków palców. Niektóre z polskich banków już teraz testują to rozwiązanie i stosują je nie tylko w bankomatach, ale również w celu szybkiego podpisywania dokumentów przez klienta.

1400 bankomatów z nowym systemem będzie mogła pozazdrościć nam reszta Europy. Nowy sposób autoryzacji pojawi się na początku tylko w naszym kraju – chociaż ITCard prowadzi już rozmowy na temat wykorzystania tego rozwiązania poza granicami Polski.

0
Źródło: news.zdnet.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.