Policjanci z Dubaju będą wyposażeni w Google Glass

W lutym nowojorska policja testowała już Google Glass. Nie posiadały one jednak żadnej specjalnej aplikacji - po prostu zastanawiano się nad ich funkcjonalnością przy patrolowaniu ulic. Teraz potencjał urządzenia postanowili wypróbować policjanci z Dubaju.

Nagrywanie materiałów wideo przez władze zawsze wzbudza kontrowersje. Wystarczy zobaczyć podzielone opinie dotyczące pomysłu londyńskiej policji. Google Glass wzbudzają jeszcze większy strach, bo przecież nie jest to zwyczajna kamera wideo, a system potrafiący automatycznie analizować zebrane dane. To zaś sprzyja masowej inwigilacji…

Policja w Dubaju uważa jednak, że sprzęt Google może im pomóc w szybkim ujęciu sprawcy. Testowane przez nich okulary zostały wyposażone w aplikację, która pozwala przesyłać zdjęcia pojazdów naruszających przepisy ruchu drogowego do ogólnej bazy danych, a następnie identyfikować poszukiwane auta na podstawie tablic rejestracyjnych.

Jeśli program przyniesie efekty i spełni określone kryteria na ulicach Dubaju będzie można zobaczyć więcej policjantów noszących Google Glass’y. Kto wie, czy ich tropem nie podążą także służby z innych krajów.

0
Źródło: Ubergizmo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.