Przyszłość Nokii to… motoryzacja

Nokia sprzedała swój dział smartfonów firmie Microsoft, dzięki czemu może się skupić na innych segmentach rynku. Jednym z nich są inteligentne samochody, którym Nokia chce oferować swoje usługi.

Nokia ogłosiła właśnie, że przeznacza sto milionów dolarów na inwestycje w startupy, które zajmują się mechanizmami związanymi z tak zwanymi inteligentnymi samochodami. Chce konkurować, jak sama twierdzi, z takimi firmami, jak Google, Tesla, Toyota czy BMW, zachowując „bardziej globalne spojrzenie” na rynek motoryzacji, cokolwiek by to miało nie znaczyć.

Firma, jak twierdzi, dostrzega olbrzymi potencjał w rozwiązaniach tworzonych w takich krajach, jak Chiny czy Indie, jak dotąd ignorowanych przez wielkich tego rynku. To może też sugerować chęć oferowania swoich rozwiązań po bardzo atrakcyjnych cenach.

To nie jest pierwszy ruch ze strony Nokii w kierunku inteligentnych samochodów. Należąca do niej firma Here już od pewnego czasu oferuje producentom aut usługi lokalizacyjno-nawigacyjne. Teraz najwyraźniej chce położyć na tą działalność dużo większy nacisk.

0
Źródło: Nokia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.